Wicemistrz w squasha z Kamieńska

Wicemistrz w squasha z Kamieńska

Mieszka w Kamieńsku. Jest pracownikiem KWB „Bełchatów”. W wolnych chwilach systematycznie od siedmiu lat gra w squasha.

W maju postanowił zawalczyć i sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnym turnieju VII Mistrzostwach Polski Energetyków, które odbyły się w Szczecinie

Turniej zorganizowany był na kortach Squash Zone Club w Szczecinie w kategorii OPEN. W rywalizacji wzięło udział 40 zawodników z różnych firm energetycznych z całej Polski. Mistrzem siódmej edycji Czempionatu został Tomasz Muszer, który w wielkim finale pokonał Szymona Lewandowskiego Trzecie miejsce zajął Norbert Smalera.

Dlaczego squash? Pytamy Szymona Lewandowskiego.

- Chyba przypadek. Zacząłem systematycznie grać i mnie wciągnęło. Teraz już gram systematycznie trzy razy w tygodniu. To wymagająca dyscyplina. Wyrabia cech motoryczne refleks, i można dobrze dać w kość. Polecam każdemu, zwłaszcza, że baza sportowa się rozrasta. Jest już możliwość gry w squasha na hali w Kamieńsku. Do tej pory jeździłem do Radomska – odpowiada Szymon Lewandowski.

Mistrzostwa Polski Energetyków w squashu są wydarzeniem, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i partnerów, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu squashem wśród profesjonalistów z branży energetycznej. To co roku promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale także umożliwia nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń w nieformalnej, sportowej atmosferze.

Więcej o:
squash kamieńsk kopalnia kwb bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE