Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra deklaruje cenę gwarantowaną za zakup węgla

Tona węgla ma kosztować 996 zł. To średnia przyjęta przez rząd w projekcie ustawy mającej uregulować ceny tego surowca na polskim rynku. Galopujące podwyżki, doprowadziły do tego, że za tonę trzeba było zapłacić nawet ponad 2 500 zł. Krzysztof Ciecióra, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi deklaruje, że każdy będzie w tej cenie mógł zakupić 3 tony węgla.

- Klient indywidualny będzie mógł kupić węgiel po cenie odpowiadającej jego średniej cenie z ostatniego roku. Węgiel kamienny, brykiet lub pellet będzie mógł być sprzedawany po cenie 996 zł brutto za tonę. Klient przyjdzie do składu węglowego i ta cena będzie właśnie taka, jak ustalona. Będzie można kupić maksymalnie 3 tony w takiej cenie. Jest to ogromne wyjście naprzeciw dla społeczeństwa– mówi Krzysztof Ciecióra.

Założenie projektu jest takie, że to firma zajmująca się sprzedażą węgla będzie otrzymywać rekompensaty z tytułu potencjalnie utraconych zysków. Warunkiem jej otrzymania będzie zarejestrowanie firmy w Polsce i sprzedaż odbiorcom indywidualnym węgla po wymienionej cenie.

Podstawowym warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystywanie przez gospodarstwo domowe następujących źródeł do ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra deklaruje cenę gwarantowaną za zakup węgla
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE