Wiceminister Katarzyna Nowakowska spotkała się w Radomsku z organizacjami pozarządowymi

Fot. Wojciech Bojdo

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Katarzyna Nowakowska gościła w Radomsku. Spotkała się z działającymi w mieście organizacjami pozarządowymi.

Wiceminister Katarzyna Nowakowska rozmawiała z przedstawicielami organizacji pozarządowych m.in. na temat ich potrzeb. A te – jak wynika z rozmowy – są duże.

- Zaprezentowaliśmy pani minister wnioski z ankiety, którą przeprowadziłem wśród organizacji wraz z radnym Dariuszem Kopciem. Były tam propozycje systemowych zmian, które by wpłynęły na współpracę samorządów z organizacjami. Chodzi m.in. o to, by samorządy musiały zapewniać organizacjom lokale oraz stabilne finansowanie – wyjaśnia radny rady miejskiej Łukasz Więcek (kandydat PO na prezydenta Radomska), na którego zaproszenie przyjechała do Radomska wiceminister.

- Obecny rząd słucha organizacji pozarządowych. Dlatego jest to dla mnie wielka przyjemność spotykać się z ludźmi, którzy na co dzień działają na rzecz innych ludzi. Wysłuchanie tych wszystkich postulatów, dotyczących m.in. ustawodawstwa i finansowania było bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że każdy samorząd będzie się mógł pochwalić tym, że współpracuje z tymi organizacjami, które na co dzień realizują cele zarówno społeczne, jak i kulturalne – podkreśla wiceminister Katarzyna Nowakowska.

Wiceminister Katarzyna Nowakowska zapewniła, że zgłoszone przez radomszczańskie organizacje pozarządowe postulaty przedstawi w ministerstwie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko organizacje pozarządowe spotkanie wiceminister katarzyna nowakowska łukasz więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE