Wicemarszałek Województwa Łódzkiego w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

„Infrastruktura sportowa Plus” - pod takim hasłem, w czwartek 19 stycznia, odbyło się spotkanie z mediami w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku. Wydarzenie organizowane było z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziemby.

- „Łódzkie wspiera sport” - to nie tylko hasło, ale także realne działanie, które wdrażamy – mówił Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, który podczas konferencji w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku przedstawił założenia tegorocznej edycji programu „Infrastruktura sportowa Plus” oraz zachęcał do aplikowania o dofinansowanie przeznaczane na rozwój obiektów sportowych.

W briefingu zorganizowanym obok ścianki wspinaczkowej powstałej w ramach ubiegłorocznej edycji tego programu, oprócz wicemarszałka Zbigniewa Ziemby, uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego - Małgorzata Lewandowska, członek Zarządu Powiatu Michał Koski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu Radomszczańskiego Ewelina Sewerynek oraz dyrektor I LO w Radomsku - Bogdan Węgrzyński.

Program samorządu województwa łódzkiego „Infrastruktura sportowa Plus” funkcjonuje od 2018 r. To pomoc finansowa dla gmin, miast, powiatów, przeznaczona na budowę, przebudowę, modernizację i doposażone w sprzęt obiektów sportowych i rekreacyjnych. Rusza nowa edycja tego programu. Pula środków przeznaczonych w tym roku na dofinansowanie rozwoju bazy sportowo – rekreacyjnej wynosi aż 10 mln zł. Poszczególne samorządy mogą pozyskać na ten cel nawet do 300 tys. zł.

- Zapraszamy wszystkie samorządy do aplikowania – zachęcał wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który podkreślał, że nieprzypadkowo spotyka się z dziennikarzami w Radomsku, „w cieniu ścianki wspinaczkowej”, która jest przykładem inwestycji zrealizowanej właśnie w ramach programu „Infrastruktura sportowa plus”.

- Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych inwestycji w rozwój bazy sportowej – stwierdziła wicestarosta Małgorzata Lewandowska. Przypomniała, że dzięki funduszom pozyskanym z tego programu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku, w miejscu starego kortu zbudowane zostało boisko wielofunkcyjne (koszt zadania 165 tys. zł, w tym 95 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi) oraz ścianka wspinaczkowa w Powiatowej Hali Sportowej (koszt zadania 102 tys. zł, w tym 65 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego).

- Oczywiście Powiat Radomszczański zamierza dalej rozwijać infrastrukturę sportową. W tym roku, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo młodzieży będziemy aplikować o dofinansowanie na modernizację podłogi w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu – dodała wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zbigniew ziemba marszałek powiatowa hala sportowa dotacje infrastruktura sportowa plus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE