Wiatraki nie zablokują budowy domów. Wszedł w życie nowy MPZP w rejonie ul. Narutowicza w Radomsku

Wiatraki nie zablokują budowy domów. Wszedł w życie nowy MPZP w rejonie ul. Narutowicza w Radomsku Fot. UM Radomsko

W czwartek, 18 lutego 2021 r. wszedł w życie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części miasta położonej w rejonie ulicy Narutowicza, Księdza Popiełuszki, do granicy miasta. Pozwoli on uzyskać pozwolenie na budowę pomimo bliskiego sąsiedztwa elektrowni wiatrowej.

W związku z ustawą z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa odległościowa) zabudowa mieszkaniowa na terenach w zasięgu oddziaływania wiatraka zlokalizowanego w miejscowości Płoszów od lipca 2019 r. była niemożliwa.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru miasta Radomska położonej w rejonie ulicy Narutowicza, Księdza Popiełuszki, do granicy miasta (zgodnie z załącznikiem graficznym) pozwali zachować przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową dla tych terenów i stanowi jedyną drogę do uzyskania pozwolenia na budowę na zabudowę mieszkaniową.

Uchwała Rady Miejskiej w Radomsku z dnia 18 grudnia 2020 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru miasta Radomska położonej w rejonie ulicy Narutowicza, Księdza Popiełuszki, do granicy miasta opublikowana została 3 lutego 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ulica narutowicza plan zagospodarowania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE