Wiadukt na węźle „Kamieńsk” zostanie oddany do użytku. To nie jedyne zmiany na odcinku „B” autostrady A1

Wiadukt na węźle „Kamieńsk” zostanie oddany do użytku. To nie jedyne zmiany na odcinku „B” autostrady A1 Fot. GDDKiA

Dobre wiadomości dla kierowców. W najbliższy piątek zostanie oddany do użytku wiadukt na drodze wojewódzkiej 484: Bełchatów - Kamieńsk. Dzień wcześniej udostępniona będzie kładka dla pieszych nad drogą w Woli Krzysztoporskiej.

Kolejny postęp na budowie autostrady A1 na odcinku „B” - Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. W czwartek, 29 kwietnia 2021 r. w godzinach południowych udostępniona będzie kładka dla pieszych nad drogą w Woli Krzysztoporskiej.

- Nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagane obecnie normy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastąpi starą kładkę, która zostanie rozebrana. Prace rozbiórkowe rozpoczną się po długim weekendzie i będą prowadzone w tali sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowana trasą – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Z kolei w najbliższy piątek – 30 kwietnia do ruchu zostanie oddany wiadukt na drodze wojewódzkiej 484: Bełchatów - Kamieńsk. Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk” i przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu, która stanowi wąskie gardło.

- Dzięki niemu kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa (lub w przeciwnym kierunku) przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc długiego oczekiwania. Również jadący budowaną autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. Dzięki nowemu wiaduktowi wygodnie i bezpiecznie będą mogli także pokonać budowę piesi, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Więcej o:
autostrada a1 odcinek b autostrada wiadukt kamieńsk-bełchatów gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE