„Weź się na warsztat”. Mobilne badania Truckers Lab w Radomsku

„Weź się na warsztat”. Mobilne badania Truckers Lab w Radomsku

Mobilne badania Truckers Lab zawitają 24-25 lipca, do Portu Radomsko, w godzinach 13.00-19.00.

Badania są odpowiedzią na alarmujące wyniki „Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który przygotowany został przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Z raportu wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza. Analiza danych wykazała, że aż 8 na 10 kierowców cierpi na nadwagę i otyłość, a u ponad 60% stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu we krwi.

Kampania Truckers Lab zachęca kierowców do „wzięcia swojego organizmu na warsztat”. Podczas wydarzenia będzie można wykonać pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, dokonać analizy składu ciała oraz zasięgnąć konsultacji u dietetyka.

Podczas wydarzenia zorganizowana będzie także zbiórkę, z której środki przeznaczone zostaną na długą i bardzo kosztowną rehabilitację kierowcy zawodowego, który doznał udaru mózgu w trasie - https://zrzutka.pl/y3bse6

- Wyniki badań raportu przygotowanego przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu są zatrważające i nie pozostawiają złudzeń, co do stanu zdrowia polskich kierowców samochodów ciężarowych. Dlatego również w tym roku jako Mercedes-Benz Trucks Polska zdecydowaliśmy się zostać Partnerem Strategicznym akcji Truckers Lab, gdzie będziemy badać, doradzać oraz edukować kierowców na temat zdrowego trybu życia w trasie. Liczymy, że te działania przyczynią się do poprawy kondycji kierowców – mówi Igor Kaczorkiewicz Head of Product & Marketing, PR Mercedes Benz Trucks Polska.

- W ubiegłym roku akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców, w związku z tym kontynuujemy kampanię również tego lata. Stwarzamy możliwość przebadania się, zwłaszcza, że zdajemy sobie sprawę z faktu jak trudno wygospodarować czas na regularne wizyty w przychodniach przy trybie pracy kierowcy zawodowego – dodaje z kolei Martyna Gorynia z Fundacji Truckers Life.

Więcej o:
port radomsko badania radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE