Weź kalosze rękawiczki i przyjdź

Weź kalosze rękawiczki i przyjdź Fot. M. Kołaczkowski

Pierwszy etap wielkiego wiosennego sprzątania rzeki pod hasłem Operacja Czysta Rzeka Radomka już za nami. Zbliża się drugi etap akcji zaplanowano na 25 maja. Zbiórka za „Interkiem” o godzinie 12.00.

Organizatorem akcji był Radomszczański Alarm Smogowy, a koordynowali ją Artur Szponder i Iga Borowiecka-Grzywacz. Współorganizatorem wydarzenia było starostwo powiatowe.

Najpierw wszyscy chętni do sprzątania spotkali się w parku Świętojańskim, by potem uzbrojeni w rękawiczki, worki na śmieci i prowiant, mogli ruszyć wzdłuż Radomki.

Odbiór zebranych odpadów zapewniło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Podczas akcji zebrano 40 worków śmieci, a dodatkowo odpady wielkogabarytowe. W sumie to 360 kg odpadów.

- Udało się nam posprzątać 1,5 kilometra bieżącego rzeki - opowiada Artur Szponder prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego w Radomsku.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w akcję. Należy zabrać ze sobą kalosze, rękawiczki i ubranie, którego nie szkoda pobrudzić – wyjaśnia Artur Szponder 

Rozmowa z Arturem Szponderem, prezesem Radomszczańskiego Alarmu Smogowego w Radomsku w poniedziałek 20 maja. Premiera o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk artur szponder
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE