Wesprzyj zwierzaki z Radomska

Wesprzyj zwierzaki z Radomska

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami działa w Radomsku od 2002 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Pod opieką RTOnZ znajduje się obecnie ok. 60 kotów i 17 psów, w tym zwierzaki przewlekle chore i kalekie. Organizacja prowadzi interwencje i opiekuje się także innymi poszkodowanym zwierzakami.

- Każde zwierzę, jakie trafia pod naszą opiekę jest kastrowane/sterylizowane niemal od razu, chyba że akurat stan zdrowia nie pozwala na tak inwazyjny zabieg. Wykonywany jest wtedy później, zawsze przed adopcją. Wszystkie zwierzęta są odrobaczone, odpchlone, zaszczepione, dobrze odkarmione, zdrowe. Każde ma książeczkę zdrowia z historią zabiegów. Wszystkim zwierzętom szukamy stałych domów, prowadzimy ogłoszenia adopcyjne na kilkunastu portalach internetowych. O zdrowie i życie zwierząt - Andżelina Chodorek – Prezes RTOnZ i Kociarz Roku 2012 - walczy do końca, bez względu na rokowania. Pomaga w tych działaniach mała grupa oddanych Wolontariuszy.  Jako OPP RTOnZ ma obowiązek jawnego publikowania przychodów i wydatków.  RTOnZ nie odmawia pomocy żadnemu zwierzęciu. Zawsze stara się znaleźć dobre rozwiązanie, nawet wtedy, kiedy trzeba z ważnych powodów odmówić, np. ulokowania kota w kociarni czy piwnicy (względy zdrowotne, przepełnienie, brak środków finansowych). Szukamy wtedy domów tymczasowych, fundacji lub innej pomocy, nie tak rzadko zwierzęta zabiera do domu Prezeska. Zwierzęta są umieszczane w miarę możliwości w domach tymczasowych (m.in. Radomsko, Łódź, Warszawa) – informuje RTOnZ.

RTOnZ pomaga wszystkim zwierzętom w powiecie, nie tylko w Radomsku; kotom, psom, królikom, ptakom, jeżom, zwierzętom hodowlanym, dzikim. Zawsze podczas interwencji i spraw sądowych występuje w imieniu dobra zwierząt, dbając o przestrzeganie ich praw i zapewnienie godnej egzystencji.

W serwisie ratujmyzwierzaki.pl, prowadzona jest aktualnie zbiórka pieniędzy  na rzecz RTOnZ. Można to zrobić w tym miejscu.

Więcej o:
towarzystwo opieki nad zwierzętami rtonz pomoc koty radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE