"Wesołe miasteczko" - spektakl na podsumowanie kampanii profilaktycznej

Sala kameralna w MDK wcale 20 czerwca nie była taka kameralna. Właśnie tam podsumowano ważną kampanię społeczną z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym i uzależnieniom, zrealizowaną przez ZHP Hufiec Radomsko.

Sala kameralna w MDK wcale 20 czerwca nie była taka kameralna. Właśnie tam podsumowano ważną kampanię społeczną z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym i uzależnieniom, zrealizowaną przez ZHP Hufiec Radomsko.
Początek ciekawego przedstawieniaGłównym trzonem programu były wszelkie spotkania omawiające problematykę uzależnień, które odbywały się od marca tego roku w ramach programu „Jestem na NIE!” Jednak sam finał akcji miał o wiele bardziej artystyczny charakter, nie zaniedbując przy tym oczywiście omawianej tematyki. Wręcz przeciwnie – za pomocą aktorskiej ekspresji przedstawiono w niecałe półgodziny to co mogłoby być tematem wielogodzinnych prelekcji, które mimo wszelkich przekazywanych mądrości, nie są w stanie tak poruszyć ludzkiego serca.

Ową aktorską ekspresją był spektakl pod tytułem „Wesołe Miasteczko”, który opowiadał o problemach młodych ludzi i o tym jak pod maską tandety, ucieczki w płytkie przyjemności starają się od nich oderwać, zapomnieć. 

- Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z występu. Wiadomo, zawsze coś mogło wyglądać inaczej, lepiej ale myślę, że daliśmy radę i z tematem jak i na scenie. Pan i Pani reżyser bardzo profesjonalnie podeszli do zadania, widać po nich było, że znają się na tym co robią a przede wszystkim bardzo to lubią. O ich zaangażowaniu świadczy sam nasz występ – mówi Kacper Olczyk, jeden z aktorów przedstawienia.

- Świetnie mi się pracowało z młodzieżą. Byłam bardzo zaskoczona ich zainteresowaniem, bo przecież wszelkie zagadnienia profilaktyczne ciągle pojawiają się na szkolnych zajęciach przy każdej możliwej okazji. W trakcie zajęć najbardziej podobała mi się aktywność uczniów – chętnie pytali, dopytywali, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, co mnie bardzo cieszyło – mówi pwd. Agata Kołodziejska, koordynatorka projektu.

Scenariusz przygotowała Dominika Szwed-Kipigroch asekurując się tekstami z "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka, "Tiramisu" Joanny Owsianko i "Świat do góry nogami" Beaty Ostrowickiej. Pomocą przy realizacji projektu służył Marcin Firek Obsadę spektaklu stanowią uczniowie: Karolina Wolska, Maria Lorent, Paulina Jakubowska, Ewa Hyt, Kacper Olczyk, Eryk Łuszczyński, Joanna Łuczyńska, Sandra Nowak. Promocją spektaklu zajęli się Karolina Śliwakowska, Magdalena Siejba oraz Paweł Dudek.

W ramach projektu przeprowadzono również konkurs literacki, który wyłonił laureatów.

- Do konkursu postanowiłem przystąpić półtora miesiąca temu. Pomysł wziął się stąd, iż dostrzegałem problem alkoholu w swojej klasie, szkole, u znajomych. Postanowiłem dać temu wyraz w wierszu, który napisałem i zgłosiłem do konkursu. Sam tytuł wiersza brzmi „Już znam odpowiedź” i to właśnie w nim znajdują się moje przemyślenia związane z problemem uzależnień – mówi Aleksander Szyszkowski, laureat konkursu.

Całe wydarzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez młodych widzów, nie obyło się bez długiego aplauzu. Świadczy to nie tylko o talencie młodych aktorów ale również o wrażliwości oglądających, którzy za sprawa projektu zdobyli większą wiedzę na temat poważnych zagrożeń jakie przynoszą uzależnienia.

1  lipca będzie można ponownie obejrzeć spektakl w radomszczańskim Domu Kultury. Kto jeszcze nie miał okazji obejrzeć, koniecznie musi się wybrać!


Więcej o:
przedstawienie wesołe miasteczko zhp zhp radomsko hufiec profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE