Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Herbik

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Herbik

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Herbik, laureatki Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Grafiki „Piękne Sztuki” 2018 IV edycja, nagroda w kategorii malarstwo. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Fascynuje mnie świat jako twór fenomenalny” odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00 w Galerii MDK.

Dr Dorota Herbik studiowała w latach 1985-90 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Antoniego Starczewskiego oraz w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Szonerta w roku w 1990. Od 2006 roku pracuje, jako wykładowca w Pracowni Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych w WSIU w Łodzi. Tworzy w zakresie malarstwa, grafiki i rzeźby. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce jak i zagranicą.

Fascynuje mnie świat jako twór fenomenalny

Obraz komunikuje się za pomocą zmysłowej formy, choć nie tyle mówi o wyglądzie rzeczy, co stara się mówić o nich samych. „Nadawanie światu kształtu” w formie obrazowej zgodnie z własnym wyobrażeniem uznaję za wielki przywilej. Indywidualne obrazowanie staje się poszukiwaniem, wynajdywaniem ekwiwalentów własnego widzenia rzeczywistości. Poznanie rzeczywistości – to zmysłowe, oparte przede wszystkim o zmysł wzroku, jak i pozostałe aspekty życia – doświadczenie, wiedza, przekonania, emocje, intuicja rodzą we mnie przeświadczenie o wyraźnym „dostrojeniu się” do siebie form bytu, ich uporządkowaniu, o tym, że świat nie jest bezładną składanką bytów, a uporządkowanym tworem, który wart jest afirmacji i podziwu. Opieram się o dwoiste rozumienie natury, która z jednej strony podlega czytelnym prawom np. rytmu i proporcji, a z drugiej jest pełna różnorodnej dynamiki i ekspresji.

Zakładałam, że moje prace będzie cechować ta dwoistość reprezentowana przez logikę geometrycznych podziałów oraz ich wewnętrzną organiczność. Ponieważ upatruję koherencji w formach rzeczywistości, także w swoich pracach staram się zobrazować tę wewnętrzną spójność bytu.

- Dorota Herbik.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Fascynuje mnie świat jako twór fenomenalny” odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00 w Galerii MDK.

Więcej o:
wernisaż wystawy mdk radomsko wystawa malarstwa mdk radomsko dorota herbik mdk wernisaż
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE