Wernisaż wystawy „Drogi Tożsamości. Osobliwości Krymu”

Wernisaż wystawy „Drogi Tożsamości. Osobliwości Krymu” Fot. Muzeum Regionalne

7 września w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Drogi Tożsamości. Osobliwości Krymu” Czesława Polcyna – członka Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Autor zdjęć opowiedział o swoich obserwacjach i przemyśleniach towarzyszących mu podczas niezwykłej podróży po Krymie.

W Galerii Muzeum zostały zaprezentowane fotografie, ukazujące specyficzne miejsca Krymu m.in. okolice miasta Sudak, Kanionu Krymskiego oraz najbardziej znane masywy górskie: Gór Aj – Petri, Gór Demerdżi, a także piękne zakątki nad Morzem Czarnym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na formy drzew, które są charakterystyczne dla Krymu. Ekspozycja to bogactwo kolorów tamtego świata, dzięki zdjęciom pejzażowym wykonanym najczęściej o świcie lub późnym popołudniem.

Czesław Polcyn – fotografią interesuje się od czasów szkoły średniej, to zainteresowanie przerodziło się w wielką pasję powiązaną z licznymi podróżami. W 1979 r. ukończył kurs instruktora fotografii w Katowicach. Fotografie artysty przedstawiają nie tylko zabytkową kulturę materialną krajów Europy, Azji i Afryki, ale także piękno przyrody i ludzi mieszkających w tych jakże odległych dla nas miejscach. Czesław Polcyn jest autorem licznych wystaw i prelekcji multimedialnych oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień. Ostatnim przedsięwzięciem artysty był wydany w 2011 r. album „Ziemia Radomszczańska”.  

Wystawa będzie prezentowana do końca września 2019 r.

Więcej o:
muzeum radomsko muzeum regionalne radomsko wystawa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE