Zorganizowana 18 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Wieczornica Węgierska, wiązała się z uczczeniem pamięci wydarzeń w Polsce i na Węgrzech w 1956 roku.
Powstanie węgierskie wybuchło 23 października 1956 roku i trwało do 10 listopada 1956 roku. Zostało ostatecznie stłumione przez zbrojną interwencję Armii Radzieckiej. Naród węgierski próbował tym powstaniem uwolnić się spod dominacji sowieckiej.
Wieczornicę przygotowało radomszczańskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko–Węgierskiej. Na początku spotkania uroczyście odśpiewano hymn Węgier i Polski. Historię wydarzeń na Węgrzech z 1956 roku, przedstawiła młodzież z ZSE (Natalia Jurek, Sandra Borowiecka, Wiktoria Prudło, Milena Błachowicz, Klaudia Błaszczyk, Karolina Baron) pod kierunkiem Agnieszki Kuligowskiej. Wystąpił również Żeński Zespół Wokalny Związku Nauczycielstwa Polskiego „Emena” wykonując ludowe pieśni węgierskie.
- My tradycyjnie chcemy uczcić rocznicę wydarzeń z ’56 roku. Dlatego właśnie obchodzimy ten dzień jak i również przygotowaliśmy uroczystości związane z kulturą węgierską – mówił podczas wieczornicy Wiesław Pierzak z Towarzystwa Przyjaźni Polsko–Węgierskiej.
Organizatorzy zadbali również o podniebienia uczestników. Seniorki z dzielnicy Kowalowiec przygotowały tradycyjny węgierski gulasz i polskie pyzy.
Wieczornicy towarzyszyła wystawa z wydarzeń na ulicach Budapesztu w 1956 roku.