Weekendowe pożary w powiecie

Mijający weekend obfitował w pożary traw i nieużytków w powiecie radomszczańskim. Paliło się w Kuźnicy (gm. Kodrąb), na Bobrach oraz na Bartodziejach.

Mijający weekend obfitował w pożary traw i nieużytków w powiecie radomszczańskim. Paliło się m.in. w Kuźnicy (gm. Kodrąb), na Bobrach oraz na Bartodziejach.

 

W sobotę 17 marca 2012 około godziny 13:00 pożar wybuchł przy rzece Warcie na Bobrach. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie, dotarł nawet do domów mieszkańców kilkaset metrów od rzeki. Niektórzy musieli gasić ogień sami, bez pomocy strażaków, by nie doszło do podpalenia domów i gospodarstw. Straż Pożarna przyjechała ok. godz. 14:00. Spłonęło 9 hektarów traw.


Również w sobotę pożar wybuchł w Kuźnicy w gminie Kodrąb.
- Najprawdopodobniej od wypalanej suchej trawy przy posesji ogień przeniósł się na budynki inwentarskie na jednej z posesji. Zagrożony był również budynek mieszkalny. Spaleniu uległ dach murowanej stodoły oraz obory, zgromadzone w stodole siano i słoma, maszyny i pojazdy rolnicze, narzędzia ślusarskie, palety drewniane, opony samochodowe, spawarka, betoniarka i krajzega - mówi mł. kpt. Artur Bartosiak z KP PSP Radomsko.

Straty w tym pożarze oszacowano na ok. 250 000 zł. W gaszenie pożaru zaangażowanych było 6 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.

5 hektarów łąk spłonęło także przy ul. Narutowicza - tam wybuchło kilka pożarów w niewielkiej odległości.

Poniżej zdjęcia przedstawiające spalone obszary na Bobrach oraz akcję Straży Pożarnej.

Więcej o:
pożar bobry warta pożar bobry straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE