Weekend z Teatrem

27 marca, obchodzić będziemy 55. Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

27 marca, obchodzić będziemy 55. Międzynarodowy Dzień Teatru.  Święto to uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

Z tej okazji Miejski Dom Kultury zaprasza na „Weekend z Teatrem”, który rozpocznie się 18 marca a zakończy 20 marca.

W ramach „Weekendu z Teatrem” na deskach domu kultury w Radomsku zobaczymy:

Hamlet” Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, który odbędzie się 18 marca o godz. 11.00 to spektakl dedykowany młodzieży ponadgimnazjalnej. Przedstawienie jest „misternie utkaną przez Szekspira opowieścią o księciu duńskim, który mierzy się ze światem, buntuje i zmaga z własnym szaleństwem, a swój ból wyśpiewuje w 6 songach - monologach” (s. widowiskowa, bilety: 20zł).

19 marca o godz. 18.00 odbędzie się premiera spektaklu pt. „Romantycy” realizowanego przez Grupę Teatralną „Do Trzech Razy Sztuka” w reż. Anny Wieczur-Bluszcz. „Romantycy” to komedia o starości, o oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach. (s. kameralna, wstęp za zaproszeniami).

Niedzielny (20 marca) przegląd teatralny rozpocznie się  o godz. 16.00 „Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu” w wykonaniu Stowarzyszenia Miejski Teatr ŹRÓDŁO w reż. Danuty Zawadzkiej – wystawiany tradycyjnie od 2003 roku w Niedzielę Palmową, wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia, zbliżających się świąt Wielkiej Nocy (s. widowiskowa, wstęp wolny).

Natomiast o godz. 18.00, także w niedzielę, Teatr STREFA OTWARTA z Wrocławia pokaże spektakl „MacDeath”. To autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli, którego osią akcji jest Makbet oraz Lady Makbet. W warstwie formalnej zgłębiamy ideę teatru w teatrze. Postaci z jednej strony są bohaterami z dramatu Szekspira, a z drugiej zrywają maskę przypisanej roli, komentują i oceniają wzajemnie swoje poczynania. Spektakl odwołuje się do dramatu „Makbeta” W. Szekspira (s. kameralna, wstęp za wejściówkami).

Więcej o:
źródło teatr sztuka ostatki mdk dzień teatru
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE