Weekend pełen kultury

Prawdziwie kulturalny weekend dobiegł końca. W Radomsku odbył się m.in. Wieczór Poetów oraz Wieczór Woronczakowski, na scenie zaprezentowała się również Grupa Teatralna MDK ze spektaklem... ››

Prawdziwie kulturalny weekend dobiegł końca. W Radomsku odbył się m.in. Wieczór Poetów oraz Wieczór Woronczakowski, na scenie zaprezentowała się również Grupa Teatralna MDK ze spektaklem "Królowa Śniegu".

 

Sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury w Radomsku upłynął na wspominaniu radomszczanina -  prof. Jerzego Woronczaka - badacza, naukowca i wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie poprowadził dr Paweł Binek z Uniwersytetu Wrocławskiego, a obecni byli na nim nim. syn profesora dr Jan Paweł Woronczak oraz studentki profesora. Kompozycjami gitarowymi wieczór uświetnił stypendysta Fundacji Inicjatyw Kulturalnych - Krzysztof Stępień.

 

W niedzielny poranek na scenie MDK-u spektakl "Królowa Śniegu" przedstawiła Grupa Teatralna MDK przygotowana pod czujnym okiem Haliny Pitry-Ptaszek. Bajka muzyczna uwiodła zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

Wieczorem również w MDK-u odbył się Wieczór Poetów, na którym swoje utwory zaprezentowali m.in. laureaci dwóch edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza: Jacek Kawecki i Piotr Mosoń.

 

Również w niedzielę w Muzeum Regionalnym w Radomsku Grzegorz Mieczyński przedstawił odczyt pt. Szkolnictwo w Radomsku w latach 1854 – 1914. Organizatorem spotkania było Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

Więcej o:
kultura mdk muzeum
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE