Wędrują „W poszukiwaniu pieczonego ziemniaka”

Wędrują „W poszukiwaniu pieczonego ziemniaka” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu radomszczańskiego wyruszyły na trasę rajdu „W poszukiwaniu pieczonego ziemniaka”. Na starcie – przed Starostwem Powiatowym w Radomsku z uczestnikami rajdu spotkała się starosta Beata Pokora, która życzyła wszystkim powodzenia na szlaku.

- Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji i konkurencji, podczas których będziecie mogli sprawdzić siebie, swoją wiedzę, umiejętność komunikowania się i współpracy, ale też będziecie mieli możliwość podziwiania i odkrywania uroków naszego regionu, a przy tym - wspaniale się bawić – mówiła starosta Beata Pokora.

„Międzyszkolny rajd pieczonego ziemniaka” to nie tylko piesza wędrówka pięknymi nadpilicznymi szlakami, ale także wzorowana na harcerskich podchodach gra terenowa z elementami geocachingu zaplanowana na terenach przylegających do Stanicy ZHP w Białym Brzegu.

Zadaniem uczestników jest zlokalizowanie 9 zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, w których czekać będą wyzwania i zagadki. Uczniowie zmierzą się między innymi z zadaniami z tematyki przyrodniczej, turystycznej, czy pierwszej pomocy, a także sprawdzą swoje umiejętności z przysposobienia obronnego na specjalnej strzelnicy. Drużyny walczyć będą o nagrody, ufundowane przez Powiat Radomszczański.

Celem gry jest m.in. propagowanie wśród młodzieży walorów turystycznych powiatu radomszczańskiego, kształtowanie nawyków aktywności ruchowej na świeżym powietrzu – wędrówka, rekreacja, turystyka piesza oraz integracja międzyszkolna.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański rajd biały brzeg w poszukiwaniu pieczonego ziemniaka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE