We wtorek zapadną decyzje w sprawie noszenia maseczek

We wtorek zapadną decyzje w sprawie noszenia maseczek Fot. pixabay.com

- We wtorek wydamy nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek, kiedy, gdzie, jak będziemy musieli nosić maseczki, a kiedy będziemy mogli je zdjąć - zapowiedział w poniedziałek 25 maja 2020 r. na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Jutro te rekomendacje wydamy. Podobnie, jak zasady dotyczące wesel, różnych aspektów życia. Myślę, że jest to bardzo oczekiwany przez Polaków element - zapowiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia.

Minister Szumowski ocenił, że Polska jest obecnie bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych koronawirusem.

- Jestem przekonany, że do końca tego tygodnia sprawa się unormuje. Zbadaliśmy prawie 30 tys. osób na Śląsku, tysiąc osób w Wielkopolsce. Wyłapaliśmy te osoby, które są zakażone, chociaż nie mają istotnych objawów - poinformował minister.

Łukasz Szumowski Zwrócił jednak uwagę, że epidemia nadal trwa, choć sytuacja w Polsce jest ustabilizowana. Zaznaczył, że ostatniej doby nie odnotowano w Polsce żadnego zgonu spowodowanego zakażeniem Covid-19.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus maseczki decyzja maseczki ministerstwo zdrowia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE