We wrześniu ruszy przebudowa ul. Kościowa w Radomsku. Będą utrudnienia!

We wrześniu ruszy przebudowa ul. Kościowa w Radomsku. Będą utrudnienia! Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W połowie września rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy ks. Kościowa w Radomsku. Inwestycja będzie kosztować 4.684.973 złotych.

Przebudowa ponadkilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa planowana była od dawna. To inwestycja oczekiwana nie tylko przez mieszkańców dzielnicy Kowalowiec i dzielnic do niej przyległych, ale także przez wielu uczestników ruchu tranzytowego, przebiegającego z rejonów północno - zachodnich naszego powiatu w kierunku drogi krajowej nr 42, czyli ulicy Brzeźnickiej w Radomsku. Powiat Radomszczański wykona ją dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 3 242 038 zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą robot – firmą Drog-Bud podpisana została 16 sierpnia 2021 r. W ramach prac zaplanowano wymianę konstrukcji jezdni, istniejącego, bardzo zniszczonego już chodnika oraz wykonanie nowego ciągu pieszego i ścieżki rowerowej po przeciwnej stronie ulicy, a także remont zatok autobusowych. Tarcza skrzyżowania z ul. 11 listopada (w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola) zostanie wyniesiona do poziomu chodnika.

Nowa infrastruktura bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z tej drogi. Równolegle prowadzone będą prace przy wymianie wodociągu.

- Wykonawca poinformował, że prace rozpoczną się w połowie września. Na czas robót ulica zostanie zamknięta dla ruchu, kierowcy muszą więc liczyć z utrudnieniami. Obecnie trwają prace przy tworzeniu projektu organizacji ruchu w tym rejonie. Wskazane zostaną też objazdy, z których korzystać będą mogły osoby zamieszkujące okolice remontowanej drogi – mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu 11 miesięcy (licząc od podpisania dokumentu).

Więcej o:
radomsko ul. kościowa radomsko remont przebudowa inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE