Warsztaty z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności

Warsztaty z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności Fot. ZSDiOŚ

7 lutego do Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku przyjechali wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności.

A byli to Sophia i  Susanne z Niemiec oraz Benjamin z Belgii i Alina z Mołdawii. Wolontariusze przeprowadzili z uczniami warsztaty w ramach programu Komisji Europejskiej – Europejski Korpus Solidarności. 

Fundacja im. Roberta Schumana od lat wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową goszcząc wolontariuszy z różnych krajów. Chcąc młodzieży ułatwić poznanie nowych kultur, umożliwia zaproszenie wolontariuszy na spotkanie w szkołach oraz innych placówkach dla dzieci i młodzieży.  

Wolontariusze przebywają w Polsce od października 2022 roku. Sophia i Alina wspiera Klub Integracji Europejskiej w Wojkowicach, a Susanna i Ben wspierają Fundację w Warszawie.     

- Dyrektor Aleksandra Gniłka powitała gości i uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych Małgorzaty Kimel, Justyny Czuprynowskiej, Joanny Bogacz i Katarzyny Krok wzięli udział w warsztatach. Wolontariusze prowadzili zajęcia w języku angielskim i języku niemieckim. W grupie języka niemieckiego warsztaty dotyczyły „Stereotypy i kultura Niemiec” oraz „Czym jest Unia Europejska”. Sophia przedstawiła prezentację na temat UE, państw członkowskich, a także jej historii. Przedstawiła też sylwetkę Roberta Schumana w jaki sposób był zaangażowany w funkcjonowanie Unii. W grupie języka angielskiego warsztaty nazwano „Emocje i jak je rozpoznać” oraz „Kilka słów o muzyce” – opowiada o warsztatach Anna Nowak, koordynator spotkania.

- Dla uczniów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich sprawności językowych. Aktualna wiedza i nowo poznane fakty były sprawdzane w krótkich grach i quizie z wykorzystaniem aplikacji Kahoot! Planujemy kolejne spotkania – dodaje na koniec.  

Więcej o:
zsdioś drzewniak drzewniak radomsko konkurs wolontariusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE