Warsztaty z Foto Pozytywem w placówce Kamil podsumowane

Warsztaty z Foto Pozytywem w placówce Kamil podsumowane Fot. foto pozytw

Od marca, podopieczni z palcówki Kamil w Strzałkowie, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych „szytych na miarę” przez Fundację Foto Pozytyw.

Integrowaliśmy nasze zmysły, działaliśmy polisensorycznie, dzięki czemu udało Nam się nawet ponurkować w akwarium oraz polewitować.

Wykorzystywaliśmy to co mieliśmy w zasięgu naszych rąk i naszych możliwości. A nasza Kamilow piwnica zamieniła się w prawdziwy modowy wybieg oraz celebrycką ściankę, na której nasze dzieciaki ćwicząc swoje aktorskie możliwości bawiły się w pokazywanie i odgadywanie poszczególnych stanów emocjonalnych.

Nie zabrakło także pieszych wędrówek buszowania w trawie w poszukiwaniu ciekawych modeli do fotografowania.

Na zakończenie wybraliśmy się do Europejskiego Centrum Budo  Dojo Stara Wieś gdzie pomiędzy poszukiwaniem ciekawych kadrów zapoznaliśmy się z filozofią Budo, odwiedziliśmy sale treningowe oraz poznaliśmy fragment architektury wioski japońskiej. Serdecznie dziękujemy gospodarzom za przyjacielskie przyjęcie.

Mieliśmy także przyjemność poznać cudowną osobę reżysera i pisarza Panią Marię Stachurską. A na koniec było oczywiście ognisko.

To był magiczny czas, dużo się u nas działo, fajnie spędziliśmy czas, nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. A to wszystko po to by budować poczucie sprawstwa, wiarę we własne możliwości i pewność siebie, uwrażliwiać na otaczającą rzeczywistość i by dawać ciekawą alternatywę do spędzania czasu wolnego.

Podsumowaniem tych miesięcy będzie nasza wystawa w podwórku, której otwarcie planujemy niebawem.

Bardzo dziękujemy Fundacji Foto Pozytw za wsparcie w realizacji tych celów i świetną zabawę. Mamy nadzieję Panie Marcinie że nasz „aparat” będzie przywoływał tylko te dobre wspomnienia bo wiadomo że praca i zabawa z Kamilową ekipą do najłatwiejszych nie należy i niesie ze sobą cały wachlarz emocji.

Info: Foto Pozytyw/Placówka Kamil w Strzałkowie

Więcej o:
kamil placówka kamil strzałków fundacja foto pozytyw foto pozytyw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE