Radomsko, Łódzkie -5.9o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Warsztaty wokalno – aktorskie w MDK

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W ramach projektu „Łódzkie Pełne Kultury”, 29 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się warsztaty wokalno – aktorskie dla dzieci. Warsztaty prowadzili artyści chóru z Teatru Wielkiego w Łodzi.

Na zajęciach prowadzący ćwiczyli z dziećmi naukę śpiewu, wykonywali ćwiczenia wokalne, zarówno a cappella, jak i przy akompaniamencie pianina. Dzieci zapoznały się z technikami gry aktorskiej i śpiewu. Zaprezentowano im kostiumy i rekwizyty, które wykorzystuje się podczas spektaklów. Uczniowie zaznajomili się również z tym, jak wykonuje się makijaż sceniczny oraz jak artyści charakteryzują się przed występem.

Ćwiczenia prowadzone są z dużą dozą humoru, przez co dzieci są otwarte na wykonywanie różnych ćwiczeń ze śpiewu. Przymierzanie różnych peruk i masek to ogromna frajda dla dzieci. Na koniec dzieci wykonały arię Torreadora.

Zajęcia dla dzieci w II edycji projektu „Łódzkie Pełne Kultury”, realizowane są wspólnie z Łódzkim Domem Kultury. Podczas tego projektu odbyć się mają warsztaty, zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli. Będą to warsztaty edukacyjne, perkusyjne, wokalno – aktorskie, metodyczne dla nauczycieli i animatorów, animacyjne oraz z emisji i higieny głosu. W ramach projektu odbyła się już wycieczka do Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinstaina w Łodzi, a  w grudniu przewidziana jest kolejna do Teatru Wielkiego w Łodzi na spektakl.

komentarze