Warsztaty w Środowiskowym Domu Samopomocy

W ŚDS odbyły się kolejne warsztaty. Tematyka obejmowała prace plastyczne i ogrodnicze

Fot. UM RadomskoW ŚDS odbyły się kolejne warsztaty. Tematyka obejmowała prace plastyczne i ogrodnicze.

W warsztatach wzięli udział Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, członkowie Stowarzyszenia "Promyk" oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.

"Świat kaktusów" to nazwa zajęć ogrodniczych. Dzięki nim uczestnicy mogli dowiedzieć się jak pielęgnować, pozyskiwać sadzonki oraz sadzić te rośliny.

"Jestem kwiatem" to z kolei nazwa zajęć plastycznych, podczas których poznawano i wykorzystywano różne techniki plastyczne. Efektem były prace w postaci kompozycji kwiatowych.

Na podsumowanie odbyła się zabawa z muzyką. To nie ostatnie tego typu warsztaty. Kolejne będą odbywały się aż do połowy grudnia. Zajęcia te realizowane są w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą "Środowiskowy Dom Samopomocy partnerem aktywnej integracji w mieście Radomsko".

Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się w Radomsku przy ul. Stara Droga 85. Jest instytucją wsparcia podlegającą Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radomsku. Zajmuje się wspieraniem osób przewlekle chorych psychicznie i upośledzonym umysłowo.

Więcej o:
środowiskowy dom samopomocy zajęcia integracja kaktus plastyka projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE