Radomsko, Łódzkie 8.5o Czwartek, 21 Listopada 2019

Warsztaty quillingu w bibliotece

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, 3 lipca odbyły się warsztaty quillingu, czyli sztuki robienia z papierowych ruloników prawdziwych dzieł sztuki. Zajęcia poprowadziła Iwona Dawidziak.

Oprócz tego, że na zajęciach uczestnicy zdobywają nowe umiejętności, to dodatkowo obcują ze sztuką za sprawą serii książek „Malarze dzieciom” w oparciu, o które prowadzone były warsztaty. Bowiem tłem przygód bohaterów z książek są znane obrazy sławnych malarzy, takich jak: Vincent van Gogh, Claude Monet, czy Edgar Degas. To również wyrabianie w sobie poczucia estetyki.

Pomysł przeprowadzenia warsztatów zrodził się podczas wernisażu prac Iwony Dawidziak, które miało miejsce 8 maja. Na wystawę pt. „Quilling - papierowe paski tworzą obrazki” składają się prace przedstawiające wazony z kwiatami, zabytki architektoniczne. Można ją jeszcze oglądać w holu obok czytelni.

- Podczas wernisażu dyrektor biblioteki, Anna Kosendek zaproponowała mi żebym przeprowadziła warsztaty, na których pokazałabym i nauczyła innych nowych umiejętności. Zajęcia odbywają się w tym oraz w przyszłym tygodniu, dokładnie 10 lipca. Dziewczynki uczą się zwijać paski na igłę do quillingu, potem je przykleją do gotowych wzorów i wykleją tło. Tak powstają obrazki. Taki obraz A3 robię w przeciągu tygodnia, a nawet dwóch. To bardzo pracochłonna praca. Zwinięcie takiego jednego, pełnego kwiatka zajmuje mi około godziny
- mówiła Iwona Dawidziak.

komentarze