Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Warsztaty plastyczne z ilustratorem Danielem de Latour w Bibliotece

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, 2 sierpnia miały miejsce warsztaty plastyczne ph.: „Księga Potworów”, które poprowadził ilustrator Daniel de Latour.

Warsztaty dla dzieci poprowadził ilustrator Daniel de Latour. Spotkanie było poświęcone wierszowanej książce „Księga potworów” Michała Rusinka, ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latour. Poprzez książkę, poruszającą nie tylko dziecięcą wyobraźnię, prowadzący zabrał dzieci w świat smoków, gnomów, krasnoludów, harpii i innych potworów znanych z baśni, legend i mitów. Rysował i opowiadał im o różnych stworach, aby potem dzieci same mogły spróbować swoich sił w narysowaniu własnych.

Daniel de Latour rysuje komiksy, ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych. Ma na koncie kilkanaście książek dla dzieci, zilustrowany od deski do deski dwuczęściowy podręcznik do języka polskiego dla gimnazjum (i pojedyncze ilustracje w kilku innych wydawnictwach edukacyjnych). Inne książki, których jest ilustratorem to: „Opowiem ci, mamo, co robią pająki”, „Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia”, „Dom nie z tej ziemi”, „Bodzio i pulpet”, „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych” oraz „Złodzieje snów”.

komentarze