Warsztaty muzyczne dla wokalistów i instrumentalistów

Warsztaty muzyczne dla wokalistów i instrumentalistów

Miejski Dom Kultury w Radomsku zrealizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla wokalistów i instrumentalistów w ramach projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. Podsumowaniem spotkań będzie wspólny koncert uczestników, którzy zaprezentują opracowane podczas zajęć utwory z twórczości zespołu Maanam. Najlepsi uczestnicy spotkań lokalnych mają szanse wygrać udział w warsztatach mistrzowskich organizowanych w Łódzkim Domu Kultury, prowadzonych przez autorytety polskiej muzyki.

Warsztaty zaplanowane na 28-29.08.2020 r. w to dwudniowe spotkanie z muzyką ukierunkowane na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów, muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Poruszona zostanie również tematyka realizacji dźwięku i zasad pracy obowiązujących w studio podczas nagrywania. Zgłoszenia na warsztaty w Radomsku TUTAJ.

Tegoroczna edycja projektu „Rockowanie. Gramy Maanam” na prośbę uczestników rozszerzona została o jam sassion. Zwieńczeniem weekendowych warsztatów będzie krótki koncert, otwarty dla lokalnej publiczności. Uczestnicy wraz z prowadzącymi zaprezentują utwory opracowane z twórczości zespołu Maanam podczas zajęć. Podczas koncertu prowadzący warsztaty nagrodzą od 2 do 5 uczestników. Nagrodą będzie ufundowanie przez Łódzki Dom Kultury przejazdu oraz noclegu podczas warsztatów mistrzowskich, które odbędą się w Łodzi.

Trenerzy warsztatów lokalnych: Emilia Kursa – wokal, Bartek Grzanek – gitara, Jerzy Wcisło – klawisze, Tomasz Zieliński – gitara basowa, Paweł Stępień – perkusja oraz Piotr Mela – realizacja dźwięku.

Weekend mistrzowski (26-27.09.2020r.) to dwudniowe spotkanie w Łódzkim Domu Kultury. Tym razem uczestnikom warsztatów zostanie przedstawiona zaawansowana wiedza w 3 przestrzeniach związanych z muzyką rozrywkową:

1. Muzyka - czyli zajęcia wokalne, instrumentalne, poruszające problematykę nagrań studyjnych. To kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszający związaną
z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego, jak i pracy studyjnej.

2. Relacje Artyści – Dziennikarze – to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów z mediami zarówno na płaszczyźnie relacji współpracy,
jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi czy ośrodkami telewizyjnymi.

3. Producenckie - to warsztaty dotyczące omówienia sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienia nagrania i rejestracji wybranego zespołu, przygotowania utworu do radia oraz wstępu do masteringu.

Konkurs „Rockowanie. Gramy Maanam” - to koncert finałowy o formule konkursu, podczas którego zaprezentuje się 7 wyłonionych przez Radę Artystyczną zespołów. Wybór zostanie dokonany na podstawie nadesłanych wcześniej do ŁDK nagrań.

Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Każdy zespół zaprezentuje łącznie 3 utwory (2 utwory zespołu Maanam, w tym utwór obowiązkowy, a także jeden z własnej twórczości).

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody finansowe, a dla najlepszego zespołu realizacja profesjonalnego teledysku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o:
mdk mdk radomsko warsztaty rockowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE