Warsztaty „Koduj z Gigantami” wkrótce w Radomsku

Warsztaty „Koduj z Gigantami” wkrótce w Radomsku Fot. giganciprogramowania.edu.pl

W lutym przeprowadzone zostaną w Radomsku bezpłatne warsztaty programowania „Koduj z Gigantami”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się od 10 do 11 lutego 2023 r. od godziny 9:00 do 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

Warsztaty „Koduj z Gigantami” – to cykl bezpłatnych, ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży.

- Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców, które mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie siebie, to często przez brak czasu, czy zrozumienia bardzo mocno się od siebie oddalają. Środowiska takie jak MinecraftEducation Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieci w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji „Koduj z Gigantami” – zachęcają organizatorzy.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

Patronat nad warsztatami objął portal Radomsko24.pl

Więcej o:
radomsko warsztaty koduj z gigantami
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE