Warsztaty fotograficzne „Young Photo Day” w MDK

Warsztaty fotograficzne „Young Photo Day” w MDK

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku rozpoczęły się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży pt. „Young Photo Day”, które organizowane są w ramach Małych Grantów MDK. Beneficjentką Małych Grantów i prowadzącą warsztaty jest artystka Monika Cichosz.

Warsztaty fotograficzne podzielone są na kilka cykli. Na pierwszych zajęciach uczestnicy wykonywali kompozycje w technice fotokolażu. Natomiast drugiego dnia prowadząca zajęcia – Monika Cichosz, przeprowadziła szkolenie z zakresu podstaw fotografii.

- Jest to kurs z podstaw fotografii, na których uczestnicy poznają podstawowe aspekty techniczne z obsługi manualnej aparatu. Dzieci dowiedzą się, na jakich trybach pracować, co to jest przesłona, co to jest trójkąt ekspozycji, czas naświetlania. Dzisiejsze zajęcia dadzą im niezbędną wiedzę do tego, aby w przyszłości wykonując zdjęcia robili to świadomie, a nie na automacie. To jest też dla nich pierwszy krok do świata fotografii
- mówi Monika Cichosz.

Na kolejne zajęcia w poniedziałek przewidziano dla uczestników sesję zdjęciową, a we wtorek „Photo Day” - wtedy też dzieci wyjdą do miasta, gdzie podczas zwiedzania będą starali się w ciekawy sposób uwiecznić Radomsko.

Finalnym efektem tego projektu będzie otwarcie 23 sierpnia wystawy powarsztatowej, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia uczestników. Wyłoniony zostanie również zwycięzca w konkursie na najlepsze zdjęcie.

Monika Cichosz ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie odbyła studia magisterskie na specjalności Intermedia. Dyplom zrealizowała w pracowni Malarstwa, rysunku i działań intermedialnych prof. Aleksandry Gieragi oraz w pracowni fotografii dr Artura Chrzanowskiego. Studia licencjackie odbyła na Wydziale Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w 2010 roku broniąc dyplom pt. „Postindustrialna przestrzeń”.

Jest również autorką projektu fotograficznego „Martwestudio”, jaki prowadzi od 2011 roku. Zajmuje się również projektowaniem unikatowych ubrań. Naucza fotografii oraz prowadzi warsztaty fotograficzne w radomszczańskim inkubatorze przedsiębiorczości.

Monika Cichosz ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Artystka jest również organizatorką licznych warsztatów twórczych oraz bierze udział w aukcjach sztuki i targach artystycznych.

Więcej o:
mdk radomsko mdk warsztaty fotograficzne małe granty mdk radomsko mdk young photo day
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE