Radomsko, Łódzkie 10.6o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

„Walka Życia” Kuby Kacprzaka na ostatniej, nadmorskiej „prostej”

Miasto
Jacek Paszewski

Akcja charytatywna Walka Życia „60 dni – 60 maratonów – 60 walk” dobiega końca. 24 sierpnia 2017 r. Kuba Kacprzak z Radomska powróci do Gdańska, a zebrane pieniądze przekaże na poudarową rehabilitację swojego kolegi – Rafała.

Przed Kubą Kacprzakiem, który 26 czerwca w Gdańsku rozpoczął niezwykłą akcję charytatywną. „Walka życia”, ostatnie 7 z 60 dni, podczas których ten 24-letni sportowiec i społecznik z Radomska codziennie pokonuje maratoński dystans, i – jako mistrz województwa łódzkiego w boksie olimpijskim do 91 kg – staje do walki na bokserskim ringu. Jednocześnie Kuba zachęca do finansowego wsparcia walki o zdrowie Rafała Garbaciaka, 41-letniego radomszczanina po rozległym udarze mózgu.

- Walka Życia powoli zbliża się do końca. Ta moja – bo dla Rafała to zaledwie rozgrzewka. Dla mnie były to tylko mocno aktywne wakacje, wyczerpująca, ale mimo wszystko przygoda. Dla Rafała to codzienne stawianie czoła skutkom udaru, walka, której końca jeszcze nie widać. Dlatego tak ważne jest Wasze wsparcie teraz, w tym ostatnim tygodniu akcji. Każda, nawet najmniejsza wpłata sprawia, że walka Rafała jest nie tyle łatwiejsza, co po prostu możliwa. Im więcej pieniędzy uda nam się zebrać, tym dłużej Rafał będzie poddawany rehabilitacji. By w końcu wygrać swoją Walkę Życia i wrócić do zdrowia – apeluje Kuba Kacprzak.

Zanim Kuba ze swoim apelem powróci do Gdańska, odwiedzi Darłowo, Ustkę, Smołdzino, Władysławowo i Gdynię. W czwartek, 24 sierpnia br., w samym centrum Gdańska – na Długim Targu, pod pomnikiem Neptuna – o godzinie 14.00 dotrze na metę i stanie do finałowego pojedynku z olimpijczykiem z Rio, utalentowanym i utytułowanym bokserem – Tomaszem Jabłońskim.

Wpłat na rzecz Rafała Garbacika można dokonać w tym miejscu. Do tej pory udało się zebrać ponad 7,5 tys. zł.

komentarze