Walczyli o zdrowie Julki

8-letnia Julia, uczennica PSP 1 w Radomsku walczy z nieoperacyjnym guzem pnia mózgu. Dziewczynka wymaga leczenia i rehabilitacji, aby powrócić do sprawności. Na ten cel zbierano pieniądze podczas charytatywnego maratonu "Sportowe Radomsko walczy o zdrowie Julki".

Maraton zorganizowano w sobotę, 29 września w powiatowej hali sportowej w Radomsku. Julka ma 8 lat. Na co dzień mieszka w Radomsku i tu chodzi do szkoły - do PSP nr 1. Niedawno była na wakacjach z rodzicami i tam źle się poczuła. Rodzice zabrali Julkę do szpitala, gdzie wykonano wiele badań. Diagnoza: rak mózgu, którego nie można zoperować. Dlatego dostaje bardzo mocną chemię, po której jest słabiutka i zmęczona. - Uruchomiłam swoje  wszystkie kontakty i 29 września zorganizowaliśmy duży fitnessowy, trampolinowy, zumbowy maraton dla Julki. Instruktorzy i sportowcy na co dzień  prężnie działający w naszym mieście połączyli tego dnia swoje siły i wspólnie ćwiczyli, skakali, tańczyli i biegali dla Julki, po to by zebrać jak najwięcej pieniążków na jej leczenie – mówi Monika Bartnik, jedna z organizatorek wydarzenia.

Nie tylko tańczono, ale też sprzedawano ciasta, z których dochód został przeznaczony na leczenie dziewczynki. W pomoc tą zaangażował się m.in. Wspólny Samorząd, którego wolontariuszki zachęcały przybyłych do zakupu smacznych wyrobów cukierniczych. W trakcie sobotniej imprezy odbył się mecz charytatywny, Maraton Trampolin, Maraton Fitness/ Strong by Zumba oraz Maraton Zumba Fitness. Zaplanowano także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych - jedną z nich była ściana wspinaczkowa, na której można się było wspinać pod okiem instruktora Dariusza Guziaka. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Julki.

Więcej o:
zumba julka hala sportowa zbiórka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE