Wakacyjne remonty w szkołach średnich

Wakacyjne remonty w szkołach średnich Fot. Starostwo Powiatowe

We wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Radomszczański trwają intensywne prace: remonty i adaptacje sal, w których powstaną nowe klasy dla pierwszoklasistów, których w nowym roku szkolonym będzie dwa razy więcej niż w latach ubiegłych.

Jak już wiele razy informowaliśmy, przygotowania do nowego roku szkolnego są wyjątkowe. Ze względu na reformę edukacji nastąpiła bowiem kumulacja dwóch roczników. Jesienią w szkołach średnich rozpoczynać będą naukę jednocześnie absolwenci gimnazjów i podstawówek (w osobnych klasach). Utworzonych zostanie co najmniej 61 klas pierwszych: 31 dla absolwentów gimnazjów oraz 30 dla absolwentów podstawówek (czyli dwa razy więcej niż w ostatnich latach).

Czytaj więcej: Nawet 2 uczniów na jedno miejsce w szkołach średnich w Radomsku

Władze Powiatu Radomszczańskiego od dawna przygotowywały się do przyjęcia podwójnego rocznika pierwszoklasistów, przeorganizowując szkoły tak, by zapewnić miejsca edukacji dla wszystkich absolwentów. Zgodnie ze wskazaniami dyrekcji placówek zaadaptowano wszystkie wolne przestrzenie. W szkolnych budynkach wygospodarowano w sumie dziewięć pomieszczeń, w których powstaną dodatkowe klasy. Na remonty i adaptację szkolnych pomieszczeń przeznaczonych zostało 300 tys. zł.

Najszerzej zakrojone prace toczą się w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie w czasie wakacji odbywa się generalny remont dachu oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. Po zmianach (m. in. wyburzeniu części ścian i remoncie wygospodarowanych pomieszczeń, m.in. po byłym archiwum) powstaną tu także cztery nowe sale lekcyjne, nowa szatnia i gabinet wicedyrektora szkoły (w dotychczasowym gabinecie będzie sala lekcyjna).

Czytaj więcej: Trwa remont w Ekonomiku

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 na salę lekcyjną zaadaptowano magazyn warsztatowy (klasa zyskała nowe wyposażenie). Dodatkowo wyremontowano pomieszczenia biurowe, zmodernizowano sieć informatyczną i zainstalowano dodatkowe kamery monitoringu.

W I Liceum Ogólnokształącym wyremontowano korytarze w podziemiach i jedną z klasopracowni. II Liceum Ogólnokształcące zyskało trzy nowe klasy (prace zostały już zakończone). Trwają remonty kolejnych sal i pokoju nauczycielskiego.

Sporo nowości czeka też uczniów Drzewniaka. W dawnym pokoju nauczycielskim i świetlicy powstały dwie dodatkowe sale lekcyjne, zaprojektowano nową pracownię fryzjerską. Pokój nauczycielski, świetlica i biblioteka przeniesione zostały do innych wyremontowanych pomieszczeń. W Elektryku kompleksowy remont przeszły: klasopracownia grafiki komputerowej (wraz z zapleczem) oraz klasopracownia informatyki. Zaplanowano też modernizację instalacji odgromowej na budynku szkoły.

W ZSP w Przedborzu wykonano szereg prac hydraulicznych (wymiana rur kanalizacyjnych, montaż nowych ubikacji), pomalowano sale lekcyjne, korytarze na II piętrze oraz toalety w całym budynku.

Remonty prowadzone są też w budynku Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Radomsku, gdzie m. in. odmalowanych zostanie osiem pokojów w bursie.

Więcej o:
radomsko szkoły średnie remont w szkołach średnich remont zse radomsko remont zsp 1 radomsko I lo II lo drzewniak radomsko zsp przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE