Wakacyjne remonty powiatowych szkół dobiegły końca

Wakacyjne remonty powiatowych szkół dobiegły końca

1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Po prawie półrocznej przerwie na uczniów czekać będą nie tylko specjalnie opracowane rygory sanitarne ale i odnowione wnętrza.

Największą edukacyjną inwestycją prowadzoną podczas wakacji w placówkach prowadzonych przez Powiat Radomszczański jest modernizacja instalacji grzewczej i wodnokanalizacyjnej w budynku szkolnym Specjalnego Ośródka Szkolno – Wychowawczego. Koszt robót wyniósł 322 990 zł.

Na remonty przeprowadzone w pozostałych placówkach wydano ponad 216 tys. zł.

W I Liceum Ogólnokształcącym odnowione zostały dwie pracownie (m.in. malowanie ścian, wymiana instalacji elektrycznej, renowacja parkietu) oraz ogrodzenie szkoły. W II Liceum Ogólnokształcącym naprawiono dach, wyposażenie boiska, pomalowano niektóre sale lekcyjne i zaplecze. W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w kilku klasach wycyklinowany został parkiet, pomalowano ściany i wymieniono oświetlenie. Naprawiono też dach budynku CKP oraz wyburzono stary garaż.

Sporo zmieni się również w Zespole Szkół Ekonomicznych, a szczególnie na jego korytarzach, gdzie m.in. pomalowano hol i wykonano zabudowę rur na parterze, wykonano nową posadzkę na pierwszym piętrze, pomalowano ściany i drzwi na drugim piętrze.

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych wzbogacił się o nowy system alarmowy i nową pracownię komputerową. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu wyremontowano pracownię ekologiczną i uszczelniono dach budynku szkoły. W SOSW dodatkowo zmodernizowany został szkolny monitoring i huśtawka na placu zabaw. Budynek Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych przeszedł naprawę dachu, orynnowania i fragmentów elewacji. Pomalowano także pięć pokoi mieszkalnych w bursie szkolnej.

Ze względu na pandemię koronawirusa z pewnością nowy rok szkolony będzie się różnił od poprzednich. We wszystkich szkołach i placówkach edukacyjnych prowadzonych przez Powiat obowiązywać będą procedury mające na celu uchronienie młodzieży i kadry placówek edukacyjnych przed zakażeniem SARS – CoV – 2.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko remonty w szkołach
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE