Radomsko, Łódzkie 3.2o Czwartek, 23 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Wakacyjna sesja rady powiatu

Powiat
Beata Januszewska

Czy uda się w końcu przebudować ulicę Jagiellońską? Czy powstanie Stacjonarny Oddział Rehabilitacji w Przedborzu? Radni powiatu radomszczańskiego, na te i inne tematy dyskutowali podczas sesji w Starostwie Powiatowym.

Dyskusja nad pomysłem Stacjonarnego Oddziału Rehabilitacji w Przedborzu, zajęła radnym powiatowym najwięcej czasu, w czasie obrad sesji, która odbyła się w środę 22 sierpnia w Starostwie Powiatowym. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz, chciałby taki oddział rehabilitacji otworzyć w Zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym w Przedborzu. Budynek jest wyremontowany i wyposażony w łóżka. Wstępną zgodę na taki oddział na terenie Przedborza wyraził burmistrz Miłosz Naczyński.

- Stosownej umowy nie mamy jeszcze podpisanej. W momencie kiedy zarejestrujemy oddział, taką umowę sporządzimy. Jesteśmy po rozmowach z burmistrzem. Taka umowa jest przygotowana. Użyczenie jest za przysłowiową złotówkę. Płacilibyśmy tylko koszt energii, wody, za samo użytkowanie
- mówił na sesji dyrektor szpitala Piotr Kagankiewicz.

Stacjonarny Oddział Rehabilitacji byłby finansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po raz kolejny radni pochylili się nad tematem przebudowy ulicy Jagiellońskiej. Samorządowcy przyjęli uchwałę w sprawie planu powiatu na realizację zadań na rok 2019 w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Radni będą wnioskować o dofinansowanie na przebudowę ulicy Jagiellońskiej – ponad 2 mln zł. To jest połowa środków potrzebnych na przebudowę skrzyżowania Jagiellońska – Starowiejska – Armii Krajowej. Całość inwestycji ma kosztować 4 250 000 zł. Radni pozytywnie zaopiniowali przystąpienie Starostwa do udział w programie by powalczyć o pieniądze na przebudowę ulic.

komentarze