Wakacje czas zacząć. UTW zakończył rok akademicki

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2011/2012.

Rok akademicki 2011/2012 Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” dobiegł końca. W środę 27 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku miało miejsce jego uroczyste zakończenie. Była to piękna okazja do podsumowania rocznych osiągnięć uniwersytetu, który choć młody, to działał przez ten rok bardzo prężnie. Na tyle prężnie, że prowadzącej całą uroczystość,  pani wiceprezes Annie Kapuściarek, zajęło sporo czasu wyliczenie wszystkich dokonań dydaktycznych, organizacyjnych i programowych stowarzyszenia.

 

Tego rodzaju spotkania zawsze są okazją do podsumowań, przedstawienia dokonań, zaznajomienia się z tym, co chce się jeszcze zdobyć i w jakim kierunku rozwijać. Nie zabrakło też słów obrazujących trudności, jakie organizacja musiała pokonać, by osiągnąć taki poziom działania, jakim teraz może się pochwalić. Apel o sponsoring zakończył część wstępną uroczystości.

 

W spotkaniu wzięli udział bardzo licznie zgromadzeni studenci uniwersytetu, wykładowcy i instruktorzy, a także zaproszeni goście. W imieniu prezydent naszego miasta przybyła wiceprezydent Miasta Radomska Wioletta Pal. Byli też obecni dyrektorzy i przedstawiciele instytucji, które od początku istnienia uniwersytetu wspomagały jego działalność, poprzez  użyczenie sal na wykłady i zajęcia, a także firmy, które zasiliły budżet stowarzyszenia. Te namacalne dowody życzliwości kierowane w stronę uniwersytetu zostały docenione w pięknym geście wręczenia przedstawicielom tychże instytucji dyplomów „Przyjaciel Uniwersytetu”.

 

Prowadząca uroczystość,  Anna Kapuściarek, wspomniała także o wielkiej roli jaką odegrała w stworzeniu i kierowaniu uniwersytetem, w pokonywaniu trudności, które na początku każdej drogi są zawsze wielkim wyzwaniem, dotychczasowa prezes stowarzyszenia,  Małgorzata Ciupińska. Prezes, w słowach podziękowania, podkreśliła, że nawet największy wysiłki z jej strony i strony byłego i obecnego zarządu byłaby tylko sztuką dla sztuki, gdyby nie determinacja i pasja wszystkich członków uniwersytetu.

 

Anna Kapuściarek podziękowała również wykładowcom i instruktorom, a wdzięczne studentki wręczyły swym mentorom dyplomy podziękowania oraz kwiaty. Dyplomy uznania z rąk pani wiceprezes otrzymała grupka osób - w tym członkinie zarządu - za bardzo duży wkład pracy i zawsze wielką gotowość służenia pomocą, aktywność i zaangażowanie. Pięknym i szczerym gestem wdzięczności za pracę na rzecz stowarzyszenia były kwiaty i słowa podziękowania dla zarządu płynące od wszystkich studentów uniwersytetu.

 

Jak przystało na perfekcyjnie zorganizowaną uroczystość nie zabrakło w niej interesującego wykładu, którego autorem i prezenterem była  Małgorzata Zuzanna Nowak, opowiadająca zebranym o bajkowej karierze niezwykle uzdolnionej muzycznie rodziny Reszków z Garna. Prelegentka wzbogaciła swój wykład krótkim filmem. Jakby muzyczną kontynuacją wystąpienia był koncert Anny Dębskiej Molendy z córką Marysią. Solistka Operetki Wrocławskiej wykonała kilka znanych pieśni, m.in. „Chwalmy Pana” z muzyką Zygmunta Koniecznego i słowami Agnieszki Osieckiej, a akompaniująca jej na skrzypcach córka solo wykonała m.in. „Kołysankę” Karola Szymanowskiego.

 

Organizatorzy uroczystości zadbali także o coś dla ciała. Studentów i gości zaproszono na poczęstunek, który stał się okazją do swobodnych rozmów, wymiany doświadczeń i refleksji. Oprawę kulinarną, stanowiącą pięknie udekorowany stół, zapewniła firma Justyny Zachmost.

Więcej o:
radomszczański uniwersytet trzeciego wieku wiem więcej zakończenie roku akademickiego mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE