Wakacje bez nudy czyli "Plenerowa świetlica środowiskowa". Zdjęcia

Od początku wakacji, w parku Świętojańskim funkcjonuje "Plenerowa świetlica środowiskowa". Prowadzi ją Ośrodek Wspierania Rodziny.

Od początku wakacji,  w parku Świętojańskim funkcjonuje "Plenerowa świetlica środowiskowa". Prowadzi ją Ośrodek Wspierania Rodziny.
Zabawy z chustą aminacyjną  prowadzą aminatorzy OWR
To już piąta edycja "Plenerowej świetlicy środowiskowej" OWR. Pierwsze dni pracy wskazują na to, że pomysł organizowania zabawy w parku Świętojańskim, okazał się po raz kolejny strzałem w dziesiątkę. Zajęcia prowadzone przez pedagogiczną kadrę Ośrodka, odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.

Prawdziwe oblężenie przeżywa nowa trampolina. Będzie można z niej korzystać bezpłatnie w każdy wakacyjny poniedziałek, środę i piątek. Stoisko z malowaniem twarzy też nie narzeka na brak dzieci. Wychowawcy z OWR, z wielką ochotą  malują uśmiechnięte buźki dzieci w przeróżne kolorowe motywy.

Oprócz tego dla dzieci przygotowano kącik malarski gdzie można malować kredkami, farbami, kredą.  Utworzono również miejsce, w którym można pograć w warcaby i inne gry planszowe. Oprócz tego dzieci grają w unihokej czy próbują swoich sił na macie sumo.

Taka forma zagospodarowania czasu dla dzieci na placu zabaw w parku Świętojańskim przypadła również do gustu opiekunom najmłodszych. - Bardzo lubię tu przychodzić z moim wnuczkiem - mówi pani Beata, babcia siedmioletniego Jasia. - Tu na świeżym powietrzu, dzieci mają okazję wyszaleć się na całego. Mój wnuczek szczególnie upodobał sobie trampolinę. Będziemy z pewnością przychodzić tu codziennie - dodaje z uśmiechem.

Tegoroczną nowością na "Plenerowej świetlicy" są chusty animacyjne. Chusty te prowokują dzieci, a także dorosłych do zabawy. Szczególną zaletą jest to, że dostarczają doznań wzrokowych, dotykowych i ruchowych oraz wszechstronnie stymulują rozwój dzieci. Przypomnijmy. Chusty animacyjne OWR zakupił dzięki wygranemu grantowi "Bank Dziecięcych Uśmiechów", Fundacji Banku Zachodniego WBK. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Od czwartku 4 lipca, na "Plenerowej świetlicy" zorganizowane zostaną warsztaty tańca breakdance na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek od godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Pracę "Plenerowej świetlicy" można śledzić na specjalnym fanpejdżu na Facebooku. Warto dać "lajka"!

Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny owr radomsko świetlica plenerowa świetlica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE