Wakacje All Inclusive jesienią. 3 europejskie propozycje

Wakacje All Inclusive jesienią. 3 europejskie propozycje

Słoneczna pogoda i kąpiele w ciepłym morzu na wakacjach All Inclusive, to niezwykle kusząca wizja, szczególnie w październiku i listopadzie, gdy w Polsce temperatury znacznie się obniżają. Jesienią złotą opaleniznę można jeszcze złapać na południu Europy, dokąd podróż trwa zaledwie kilka godzin samolotem. Warto sprawdzić, które z wakacyjnych kierunków oferują najlepsze warunki do wypoczynku jesienią.

Wczasy All Inclusive jesienią – gdzie wyjechać?

Brak tłumów, kolejek do atrakcji i męczących upałów, słoneczna aura i atrakcyjne ceny wczasów – to główne atuty wakacji All Inclusive w październiku i  listopadzie. Wśród kierunków, które w tym okresie są polecane na wczasy w Europie, trzeba wymienić m.in.: Teneryfę, Turcję i Gran Canarię. Temperatury są tam iście wakacyjne, a kurorty tętnią życiem i oferują wiele atrakcji. Oferty wyjazdów All Inclusive w ciepłe zakątki Europy oferuje np. R.pl: https://r.pl/all-inclusive.

Wakacje na Teneryfie

Doskonałe warunki do wypoczynku jesienią panują na Wyspach Kanaryjskich. Wakacje w tej części Europy charakteryzują się nutą egzotyki m.in. z uwagi na plaże pokryte wulkanicznym piaskiem o charakterystycznym, ciemnym kolorze i zróżnicowaną faunę i florę. Te wyjątkowe krajobrazy można podziwiać w licznych parkach narodowych. Jednocześnie Wyspy Kanaryjskie są także stworzone do uprawiania sportów wodnych, a tutejsze plaże są mekką dla windsurferów i kitesurferów z całego świata.

Wczasy na Teneryfie to z pewnością dobry pomysł nie tylko latem, ale również jesienią. Podczas gdy w Polsce pogoda nie rozpieszcza, warto skorzystać ze słońca podczas wakacji All Inclusive i naładować baterie przed zimą. Pod koniec roku średnie temperatury powietrza na Teneryfie sięgają 23-25 stopni Celsjusza. Woda jest przyjemnie ciepła, więc z powodzeniem można plażować, kąpać się w morzu i korzystać z uroków lata w środku jesiennej niepogody.

Jedną z największych atrakcji Teneryfy jest Barranco del Infierno, czyli „Piekielny Wąwóz” z przepięknymi krajobrazami charakteryzującymi się bujną przyrodą i wielką różnorodnością biologiczną. W rezerwacie przyrody, którego część stanowi wąwóz, znajdziemy również niezliczoną ilość jaskiń, a punktem kulminacyjnym wyprawy jest oglądanie ponad 200-metrowego, przepięknego wodospadu.

Zwiedzanie okolicznych atrakcji i piesze wędrówki mogą stanowić świetny przerywnik od plażowania i kąpieli w oceanie podczas wczasów All Inclusive na hiszpańskiej Teneryfie.

Wczasy w Hiszpanii – idealne na „wygrzanie” jesienią

Wakacje All Inclusive jesienią warto spędzić także na Gran Canarii. Ceny wyjazdów są wtedy znacznie niższe niż w sezonie letnim, a w kurortach nie ma już tak dużych tłumów.

Hiszpańska wyspa jest prawdziwym rajem dla entuzjastów wodnego szaleństwa, odpoczynku na słonecznej plaży, opalania i wieczornych imprez. Stolica Gran Canarii – Las Palmas – stanowi główne centrum rozrywki na wyspie. Jej największe zabytki znajdziemy w historycznej części miasta zwanej La Vegueta. Po zakup pamiątek warto z kolei udać się na Calle Mayor de Triana, czyli tętniący życiem, główny deptak handlowy w mieście.

Spośród największych atrakcji Gran Canarii można śmiało wymienić Dunas de Maspalomas, czyli Rezerwat Wydm będący wizytówką wyspy. Złociste wzniesienia powstałe wskutek nanoszenia przez wiatr piasku z Afryki osiągają wysokość nawet 20 metrów.

Wakacje z nutą Orientu

Jeszcze inny klimat wczasów oferuje Turcja. Można spędzić tu wakacje All Inclusive w luksusowych resortach, podziwiać cuda natury, smakować orientalnej kuchni, a także błogo wypoczywać na pięknych plażach. W październiku nadal panuje tu przyjemnie słoneczna i wakacyjna aura. Przykładowo na słynnej Riwierze Tureckiej temperatury w październiku sięgają 26 stopni, więc takie warunki sprzyjają opalaniu się i zażywaniu kąpieli w ciepłym morzu.

Turcja to jednak nie tylko wspaniałe resorty i rozwinięte kurorty, ale także bogata kultura i historia, którą można poznawać na wycieczkach. Warto zobaczyć m.in. kosmopolityczny Stambuł z Błękitnym Meczetem, który jest wspaniałym przykładem sztuki islamskiej, Kapadocję czy legendarną Troję. Duże wrażenie robią także Pammukkale, czyli gorące, termalne źródła w wapiennych osadach. Ciekawych punktów do odwiedzenia w Turcji jest znacznie więcej, dlatego dobrze jest połączyć wypoczynek ze zorganizowaną wycieczką objazdową. Oferty takich wyjazdów można znaleźć na R.pl.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE