W związku z sytuacją na Ukrainie strażacy z Radomska sprawdzają stan sprzętu jakim dysponują

W związku z sytuacją na Ukrainie strażacy z Radomska sprawdzają stan sprzętu jakim dysponują Fot. Sebastian Nems

Czy w związku z atakiem Rosji na Ukrainę jednostki Państwowych Straży Pożarnych otrzymały jakieś nowe wytyczne lub zadania? - Jak na razie nie - odpowiada oficer prasowy radomszczańskiej PSP.

W związku z sytuacją na Ukrainie strażacy z Radomska sprawdzają w jakim stanie jest sprzęt logistyczny, który jednostka ma na wyposażeniu. M.in. agregaty prądotwórcze, namioty.

- Są to rutynowe działania jakie prowadzimy także przez np. zapowiadanymi wichurami – komentuje Marek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w Radomsku.

Rzecznik dodaje, że obecnie na terytorium RP zarządzono trzeci stopień alarmowy CRP (Charlie-CRP), który obowiązuje od dnia 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 do dnia 4 marca 2022 r. do godz. 23.59.

Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP. Do zadań tych należą m.in.: całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów, przegląd zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku, przygotowanie się do uruchomienia planów umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

Więcej o:
Rosja Ukraina konflikt Radomsko Straż Pożarna PSP inwazja na Ukrainę Wojna Rosja Ukraina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE