W zapasach mamy drużynowych mistrzów z Radomska

W zapasach mamy drużynowych mistrzów z Radomska Fot. Tomasz Łapiński odbiera tytuł mistrzowski/ZKS Radomsko

Zawodnicy ZKS Radomsko startowali w dniach 20–22 maja na dwóch turniejach rangi mistrzowskiej w Gomulinie.

Starsi chłopcy wzięli udział w Mistrzostwach Polski U-15. Zawody stanowiły eliminacje do udziału w Mistrzostwach Europy. Klub reprezentowało czterech zawodników. Szymon Płomiński w kat. 44 kg zajął 5. miejsce, Hubert Walaszczyk w kat.57 kg zajął 11. miejsce, Szymon Wilk w kat. 62 kg zajął 5. miejsce i Filip Doroziński kat.75 kg zajął 12. miejsce.

W zmaganiach na macie wzięli udział także najmłodsi adepci klubu, a są chłopcy urodzeni w latach 2010-2013. Pomimo dużej absencji zawodników (z powodów losowych i kontuzji nie wystartowało 10 chłopców), zdobywają tytuł Mistrzów Województwa Łódzkiego, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Na wyróżnienie zasługują wszyscy nasi mali wojownicy, którzy dali z siebie wszystko podczas walk turniejowych – chwali swoich podopiecznych trener Tomasz Łapiński.