W zakładach na Strefie w Radomsku będzie przerwa w dostawie wody

W zakładach na Strefie w Radomsku będzie przerwa w dostawie wody Fot. PGK w Radomsku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku poinformowało, że w niedzielę 6 lutego 2022 r., w godz. 8:00 – 16:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla wybranych odbiorców na terenie Strefy Przemysłowej w Radomsku.

Przerwy w dostawie i spadki ciśnienia dotyczą wyłącznie zakładów przemysłowych, zlokalizowanych w Podstrefie Radomsko, należącej do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

- Sytuacja jest związana z rozbudową sieci wodociągowej. W ramach prowadzonej inwestycji budowy ujęcia wody będą w zaplanowanym terminie prowadzone prace montażowe. Dla ograniczenia skutków braku wody, bądź spadków ciśnienia prace będą prowadzone właśnie w niedzielę. Wszyscy nasi klienci zostali poinformowani o wystąpieniu trudności – czytamy w komunikacie PGK. 

Trudności nie wystąpią u klientów indywidualnych. 

Nowe ujęcie to inwestycja warta niemal 8 mln zł. Woda z niego będzie wykorzystywana do zasilania już istniejących w strefie obiektów oraz zabezpieczy płynne dostawy wody dla nowych obiektów przy dalszej rozbudowie Strefy Przemysłowej o nowe zakłady. Ujęcie stanowić będzie także bufor bezpieczeństwa dla zasilania w wodę odbiorców indywidualnych w dzielnicy Stobiecko Miejskie. 

Więcej o:
radomsko pgk radomsko strefa przemysłowa radomsko przerwa w dostawie wody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE