W wodociągu w Radomsku nie ma już bakterii grupy coli! Woda nadaje się do spożycia

W wodociągu w Radomsku nie ma już bakterii grupy coli! Woda nadaje się do spożycia Fot. pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku na podstawie uzyskanego z Laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim sprawozdania z badania jakości wody stwierdził przydatność wody przeznaczonej do spożycia przez mieszkańców Radomska.

Próbki wody zostały pobrane do badania w dniu 28 września 2021 r. przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które wykonują kontrolne badania po zakończeniu działań naprawczych przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku odwołał komunikat wydany w dniach 17.09.2021 r. i 24.09.2021 r. w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w wodociągu Radomsko.

- Potwierdzenie jakości wody zostało stwierdzone na podstawie próbek pobranych przez pracowników Sanepidu we wtorek 28 września w kilku miejscach jej poboru. Badania przeprowadzane były również przez akredytowanego (AB 313) zewnętrznego dostawcę usług badań.Cieszymy się, że przeprowadzone przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji działania naprawcze mające na celu doprowadzenie wody w sieci do parametrów wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami (chlorowanie wody w sieci wodociągowej miasta Radomska o stężeniu 0,2 mg/l chloru wolnego w wodzie, płukanie instalacji) przyniosły rezultat – czytamy w komunikacie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

- Zanieczyszczenie sieci wodociągowej bakteriami zdarza się w naszej sieci niezwykle rzadko z uwagi na jej stały monitoring i właściwą konserwację – dodają pracownicy PGK.

Przez ostatnie dwa tygodnie woda z wodociągu w Radomsku nadawała się do spożycie jedynie po przegotowaniu.

Dane dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej PSSE Radomsko.

Więcej o:
radomsko wodociąg radomsko woda jakość wody bakterie coli sanepid radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE