W Wielgomłynach rozmawiano o dopłatach bezpośrednich dla rolników i dotacjach dla KGW

W Wielgomłynach rozmawiano o dopłatach bezpośrednich dla rolników i dotacjach dla KGW Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Wielgomłynach odbyła się konferencja poświęcona różnym formom wsparcia dedykowanego rolnikom i kołom gospodyń wiejskich.

Jedną z głównych prelekcji była ta, dotycząca wsparcia dla KGW.

- Jak co roku koła będą miały możliwość skorzstania z pomocy na działalność statutową. Nabór ruszy wiosną. Kwota zapisana na ten pomoc została zwiększona w tym roku z ubiegłorocznych 70 mln zł do 120 mln zł. Kwota dla poszczególnych kół będzie w tym roku zwiększona o 3 tys. zł - poinformowała Katarzyna Bracka, kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Radomsku.

Tomasz Kaczmarek - kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Radomsku przedstawił kwestie związane z nową strategią płatności obszarowych, czyli o warunkowości oraz o ekoschematach i programach rolno-środowiskowych.

Z kolei Renata Koska - dyrektor PUP w Radomsku przedstawiła ofertę wsparcia zawodowego rolników.

- Wystąpiliśmy do ministerstwa o środki z rezerwy na dodatkowe formy wsparcia w postaci organizacji staży, prac interwencyjnych, robót publicznych dedykowanych wyłącznie dla rolników - mówiła.

Organizatorami konferencji była Gmina Wielgomłyny i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Współorganizatorami są KRUS, ARiMR oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Partnerem spotkania było Województwo Łódzkie, reprezentowane przez Zbigniewa Ziembę - Wicemarszałka Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
powiat radomszczański wielgomłyny konferencja spotkanie dopłaty dla rolników koła gospodyń wiejskich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE