W Wielgomłynach już po pierwszej sesji

W Wielgomłynach już po pierwszej sesji Fot. facebook - Anna Milczanowska

23 listopada odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Gminy. Ślubowanie złożyli nowowybrani radni, a także wójt, Bogumiła Dyktyńska

Sesja w Wielgomłynach rozpoczęła się w piątkowy poranek, 23 listopada. Na początek odbyło się złożenie ślubowania przez radnych wybranych na kadencję 2018-2023. Są nimi: Barański Stanisław, Dębski Andrzej, Kopera Paweł, Liczberski Antoni, Ormańska Anna, Przybyła Ireneusz, Rembielak Sławomir, Rzeszot Zbigniew, Sandelewska Elżbieta, Skraboń Krzysztof, Szymczyk Barbara, Trzeciak Alicja, Wieczorek Arkadiusz, Wlaźlak Stanisław i Wrona Marcin.

Następnie skupiono się nad wyborem przewodniczącego Rady Gminy. Drogą głosowania został wybrany na to stanowisko Zbigniew Rzeszot. Na wiceprzewodniczących Rady Gminy wybrano Stanisława Wlaźlaka i Marcinę Wronę. W głosowaniu nie wybrano natomiast radnej Barbary Szymczyk. Podczas sesji ślubowanie na wójta złożyła nowa włodarz gminy, Bogumiła Dyktyńska, wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości (przedstawiciele tej partii bylu obecni na sesji inauguracyjnej). Zastąpiła ona wieloletniego, kojarzonego z PSL wójta Bogdana Witaszczyka.

Więcej o:
wielgomłyny sesja rada gminy wójt bogumiła dyktyńska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE