W weekend nie wyjedziemy z Radomska na autostradę A1!

Ważna informacja dla zmotoryzowanych. W najbliższy weekend, 6-7 kwietnia 2024 r. nie będzie możliwości wyjazdu z Radomska na autostradę A1, ani wjazdu do miasta z autostrady. To w związku z remontem ronda na Węźle Radomsko.

- Ze względu na fakt, że rondo ma tak wiele wlotów i rozprowadza cały ruch po węźle, musimy je zamknąć całkowicie. Prace, które będziemy prowadzić, będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej i częściowej wymianie warstwy wiążącej wraz z siatką wzmacniającą, tak aby w przyszłości rondo było bardziej odporne na uszkodzenia – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ci wszyscy, którzy z Radomska będą chcieli wyjechać na autostradę A1 w kierunku Łodzi, muszą starą trasą, czyli drogą krajową 91 dojechać do Kamieńska i tam wjechać na autostradę. Jeśli jadą w kierunku południowym, czyli w stronę Katowic, muszą drogą krajową 91 dojechać do Częstochowy i dalej kontynuować przejazd autostradą. Analogicznie będzie wyglądał powrót do Radomska. Od Łodzi wjeżdżamy przez Kamieńsk na DK91. Jadąc od południa wjeżdżamy już na wysokości Częstochowy na DK91 i kontynuujemy jazdę do Radomska – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Rondo na Węźle Radomsko zostanie zamknięte w sobotę ok. godz. 7.00. Ruch zostanie przywrócony w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko węzeł radomsko autostrada a1 rondo remont ronda brak wjazdu na a1 gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE