Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

W weekend grali tenisiści UMLKS Radomsko

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W niedziele 9 grudnia, w Bełchatowie rozegrano Turniej Tenisa Stołowego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w kategoriach młodzieżowych. W zawodach z sukcesami wystartowali najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko.

Pierwsze miejsce w kategorii skrzatów zdobył Sebastian Musiał, a 4. miejsce wywalczył siedmioletni Kamil Dróżdż, dla którego był to pierwszy turniej w życiu. W kategorii młodzików na miejscach 7-8 sklasyfikowany został Jakub Szwedzik.

- Cieszy bardzo dobra postawa naszej młodzieży w bełchatowskim turnieju. Są to bardzo młodzi zawodnicy robiący stałe postępy, ale do tego żeby z powodzeniem zastąpić obecnie grających w pierwszej drużynie potrzeba dużo czasu i ciężkiej systematycznej pracy – ocenia występ swoich trener Jacek Kawka.

Z kolei trzecioligowa drużyna UMLKS Radomsko, przegrała swój ligowy mecz. 9 grudnia, we własnej hali ulegli MKP Rzgów 4:6. Punkty dla radomszczan zdobyli Ireneusz Grodek i Krzysztof Wieczorek po 1,5 oraz Bogdan Kokosiński 1.

- Mecz naszych trzecioligowców, miał bardzo dramatyczny przebieg, a wynik był sprawą otwartą do samego końca. Szkoda, bo nie byliśmy gorszą drużyną. Jednak kilka pojedynczych piłek zadecydowało o wygranej gości. Żeby myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej,  musimy za tydzień (15 grudnia – red.) wygrać w Bychlewie z liderem Jutrzenką. W sporcie wszystko możliwe - dodaje trener Jacek Kawka.

komentarze