W Warszawie protestowali radomszczanie przeciwko m.in. noszeniu maseczek

W Warszawie protestowali radomszczanie przeciwko m.in. noszeniu maseczek Fot. nadesłane

W niedzielę 16 sierpnia, odbył się w stolicy protest przeciwko noszeniu maseczek oraz ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Uczestnicy mieli transparenty z napisami m.in. „Stop dyktaturze maseczek”, „Zakończyć pandemię”, „Zdrada plus”. Demonstrujący przeszli z placu Zamkowego pod Sejm. Wśród nich znalazło się kilku radomszczan z oddolnej inicjatywy „Narodowy protest Polaków”.

Celem protestu-marszu, jak tłumaczyli uczestnicy niedzielnego zgromadzenia z ustawionej w pobliżu Sejmu sceny, była obrona wolności i niezbywalnych praw Polaków.

- Dość tych kłamstw i manipulacji. Dość zamordyzmu, reżimu i dyktatury - przekazali organizatorzy w opisie wydarzenia, odnosząc się do restrykcji i zasad wprowadzonych przez władze w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koranawirusa. Jak podkreślali wszystkie wprowadzone w ramach walki z koronawirusem ograniczenia są niezgodne z prawem, łamią konstytucję i odbierają wolność.

- Powiedzmy STOP cenzurze korporacyjnych mediów i medycznej dyktaturze WHO, organów Uni Europejskiej i międzynarodowych korporacji - nawoływali.

 Trzymali transparenty m.in. z wizerunkiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i podpisem: „Czy te oczy mogą kłamać” i skandowali:  „Rząd pod sąd” i „Koronaściema”.

Radomszczanie z kolei wykonali transparent „Narodowy protest Polaków”, który szedł na czele demonstacji – na zdjęciu.

Część z kilkuset zgromadzonych przed Sejmem protestujących miała koszulki z napisami: „Koronuj Jezusa, nie wirusa”, „Koronawirus to globalne oszustwo TVP”, „Pandemia? To ściemia”.

PAP/info własne

Więcej o:
protest protest warszawa protest radomszczan w warszawie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE