W Urzędzie Miasta w Radomsku ponownie zebrał się zespół antysmogowy

W Urzędzie Miasta w Radomsku ponownie zebrał się zespół antysmogowy Fot. UM Radomsko

W środę, 15 lutego w Urzędzie Miasta w Radomsku ponownie zebrał się zespół antysmogowy. Dyskutowano głównie nad kształtem i brzmieniem uchwały dot. programu dopłat do wymiany źródeł ciepła na nadchodzące lata.

Dotychczasowy wymiar kwotowy, 1 mln zł rocznie, będzie tożsamy lub bardzo zbliżony do tego w obowiązującej jeszcze edycji programu. W latach 2021 - 2023 można było wnioskować o dopłatę w wysokości od 4,5 do 8 tys. zł, gdzie górna granica dotyczyła wymiany nieekologicznego źródła ogrzewania na pompę ciepła.

- Kwotowo, wysokości dofinansowań powinny pozostać lub podnieść się jedynie o symboliczne 500 zł, zależy nam przede wszystkim na tym, żeby jak najwięcej pieców zostało wymienione, a zainteresowanie programem przy obecnych stawkach cały czas było duże - mówiła naczelniczka wydziału ochrony środowiska Marzanna Proszowska.

Miejski program dopłat może być łączony z innymi programami, m.in. z rządowym programem „Czyste powietrze", a pomoc przy wypełnianiu wniosków do rządowego programu mieszkańcy Radomska mogą otrzymać w urzędzie miasta.

Najprawdopodobniej nie będzie możliwości ubiegania się o dofinansowanie na piece zasilane ekogroszkiem - nawet tych o najwyższej klasie efektywności.

- Powinniśmy odchodzić od ekogroszku, uprzedzając wojewódzkie uchwały w tej sprawie - mówił prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego Artur Szponder.

Informacja: UM w Radomsku

Więcej o:
W Urzędzie Miasta w Radomsku ponownie zebrał się zespół antysmogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE