W trosce o dobro dzieci. Uczniowie z Dobryszyc podsumowali działania klubu

W trosce o dobro dzieci. Uczniowie z Dobryszyc podsumowali działania klubu

Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach należy do Klubu Szkół UNICEF. W bieżącym roku szkolnym przeprowadzili kampanie informacyjne, których głównym celem było zwiększenie świadomości społeczności szkolnej na temat praw dzieci i trudności, z jakimi one się borykają.

Organizowali prelekcje oraz warsztaty, skupiając się na trudnych warunkach życia dzieci w różnych rejonach świata. Przygotowali także prezentacje multimedialne, plakaty i broszury, które miały za zadanie zachęcić lokalną społeczności do udzielenia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z najuboższych zakątków globu.

- Przynależność do Klubu Szkół UNICEF ma ogromne znaczenie dla młodzieży, ponieważ uczy ich odpowiedzialności, empatii oraz otwiera na potrzeby innych osób. Uczestnictwo w działalności klubu stawia przed nimi różnorodne wyzwania, które rozwijają ich umiejętności społeczne. Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali uhonorowani dyplomami za ich wyjątkową pracę – zaznacza Łucja Przerada, szkolny koordynator klubu.

Więcej o:
zs-p dobryszyce dobryszyce projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE