W szpitalu w Radomsku można wykonać płatne badania w kierunku SARS-CoV-2

W szpitalu w Radomsku można wykonać płatne badania w kierunku SARS-CoV-2 Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Od wtorku, 16 lutego 2021 r. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego w Radomsku rozpoczął wykonywanie płatnych badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2 metodą RT PCR.

Badanie płatne w kierunku wirusa SARS-COV-2 wykonywane jest po wcześniejszym uiszczeniu opłaty w wysokości 400 zł w kasie szpitala w godzinach od 11.00 do 14.30 w dni powszednie, natomiast po godzinie 14.00 oraz w dni ustawowo wolne od pracy w punkcie informacyjnym placówki (poziom zero).

Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku a także w weekendy w godzinach od 11.00 do 16:00 –w punkcie wymazowym Szpitala Powiatowego w Radomsku (obowiązuje jedna kolejka).

Badanie pobierane jest po wcześniejszym okazaniu dowodu wpłaty za badanie.

W dniu badania:

- Pacjent kieruje się bezpośrednio do punktu wymazowego (od strony budynku Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego, na tyłach szpitala – dwa białe kontenery).

- Okazanie dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych.

- Pobranie wymazu materiału specjalną wymazówką z okolic gardła lub nosogardzieli.

- Do badania nie trzeba być na czczo.

Wyniki testów:

- Pacjent może odebrać wynik badania w dniu następnym w godzinach od 7.00 do 11.00 w Punkcie Pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (wejście po lewej stronie od strony wejścia głównego placówki),

- Odbiór wyników w godzinach od 14.00 do 15.00 następuje w punkcie wydawania wyników zlokalizowanym na terenie poradni specjalistycznej (poziom zero),

- Odbiór wyniku badania wykonanego w sobotę będzie możliwy w niedzielę w godzinach od 7.00 do 14.00 w punkcie przyjęć materiałów do badania Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na poziomie minus jeden placówki.

- W przypadku pozytywnego wyniku testu, laboratorium przesyła zgłoszenie do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Wynik wydawany jest w języku polskim i angielskim.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko badania koronawirus płatne badania covid
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE