W szpitalach zaczyna brakować krwi do zabiegów i operacji

W szpitalach zaczyna brakować krwi do zabiegów i operacji Fot. arch. redakcji

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi bije na alarm. W szpitalach w całej Polsce, w tym również w województwie łódzkim zaczyna brakować krwi, niezbędnej do przeprowadzania zabiegów i operacji.

Sezon wakacyjny sprawił, że wielu regularnych honorowych dawców krwi wyjechało na urlop, a - jak zwykle o tej porze - na drogach jest więcej wypadków.

- W całej Polsce brakuje krwi. Zachęcajcie bliskich, rodzinę, znajomych, przyjaciół do oddawania tego bezcennego leku – czytamy na facebookowym profilu RCKIK w Łodzi.

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podkreślają, że stan zapasów prawie każdej z grup krwi jest niski, ale w niektórych placówkach są wyjątkowe niedobory.

Szczególnie poszukiwani są krwiodawcy z grupą: AB Rh-.

Aby oddać krew, trzeba przyjść wypoczętym, dobrze nawodnionym i po spożyciu lekkiego posiłku. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości. Krew mogą oddawać wyłącznie osoby pełnoletnie.

W Radomsku krew honorowo można oddawać w punkcie w Szpitalu Powiatowym, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.35. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 669-007-066.

Więcej o:
krew oddawanie krwi krwiodawstwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE