W szkole w Kietlinie otwarto wirtualną strzelnicę

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Powiat radomszczański wzbogacił się o kolejną wirtualną strzelnicę. We wtorek, 25 kwietnia przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie uroczyście otwarto wirtualną strzelnicę.

Otwarcie wirtualnej strzelnicy przy PSP w Kietlinie jest efektem zgłoszenia się gminy Radomsko do konkursu „Strzelnica w powiecie 2022”, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wirtualna strzelnica powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Celowego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz środkom własnym Gminy Radomsko.

- Ta strzelnica wirtualna spełnia taką samą rolę jak strzelnica bojowa, na której prowadzi się strzelanie z broni pneumatycznej czy z broni kulowej. Ma te same parametry. Jest to strzelnica bezpieczna. W czasach, gdy za wschodnią granicą Polski toczy się wojna, nie możemy pozwolić sobie na bierność, dlatego strzelnica służąca obronności jest tak ważna Jednak, obyśmy nigdy nie musieli korzystać z umiejętności nabytych podczas szkolenia w tym obiekcie. Idealnie byłoby, gdyby strzelectwo stanowiło jedynie szlachetny sport – mówił podczas uroczystości Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

Na uroczystość zaproszono: sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Marcina Ociepę, podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Cieciórę, szefa szkolenia 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, mjr Michała Tarnawskiego, podoficera dowództwa 93 batalionu - starszego chorążego Pawła Kałdońskiego, szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim - ppłk Jerzego Nawotki, komendanta Powiatowego Policji w Radomsku - podinsp. Jarosława Knapika, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku - Mariusza Wojcieszko, a także przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz innych organizacji.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 250 tys. zł, z czego 200 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej, a 50 tys. zł. to wkład własny Gminy Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański kietlin szkoła kietlin wirtualna strzelnica otwarcie strzelnicy strzelnica kietlin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE